Navigace

Obsah

Stránka

ANI TÝDEN, ANI ROK…ALE CELÝ ŽIVOT S KNÍŽKAMI


   …co víc si může učitel literatury přát než to, že ve svých žácích zažehne jiskřičku celoživotní lásky k četbě a k příběhům.  Že mu budou žáci týden co týden sdělovat, jaký příběh jim právě vstoupil do života, jakou knížkou jsou pohlceni. Je to sen a musím říct popravdě, že to nebývá vůbec obvyklé. Zvláště v dnešní přetechnizované době jako by bylo slovo kniha a četba slovem sprostým. Moji noví šesťáci mi letos dělají obrovskou radost. Prakticky denně si spolu s některými obzvláště zdatnými čtenáři povídáme o knížkách. Mí šesťáci objevují svět nekonečné knižní fantazie a já jsem šťastná. Láska k četbě je totiž něco, co si s sebou ponesou celý život. A ať už v tom svou roli sehraji já jako pedagog nebo rodiče, kteří jsou dle mého ti nejdůležitější, není rozhodující. Rozhodující je celoživotní schopnost číst a rozumět. Jak svou cestu a lásku ke čtenářství vnímají nejzdatnější čtenářky z třídy 6.B Vám si můžete přečíst na následujících řádcích.

                                                                                                                 Mgr. Martina Švíková

 

   Knihy jsou pro mě vším, protože když jsem vážně onemocněla, byla jsem nucena přestat sportovat. Musela jsem si najít nový koníček. Čtení jsem milovala už odmalička a zapálenou čtenářkou jsem čím dál tím víc. Ke čtení mě přivedli rodiče. Ze začátku mě to nebavilo, ale pak to začala být legrace. Prostě a jednoduše…:„Já knihy miluji a nevím, co bychom my všichni bez knih dělali.“

                                                                                                               Terezka Kaňková, 6.B

 

   Ke čtení mě přivedla babička a tatínek, když mi zřídili průkazku do knihovny. Ze začátku jsem tam vůbec nechodila, ale postupem času jsem tam začala chodila pravidelně. Teď do knihovny chodím minimálně dvakrát týdně. Knihy jsou moje všechno. Mám je moc ráda. Za týden jsem schopná přečíst i tři knihy, když je však příběh složitější, čtu ho i několik měsíců. Čtu v každou volnou chvíli. Četla jsem, čtu a nikdy nepřestanu. A tak, jako knihy zabírají velkou část mého pokoje, tak stejně tak zabírají i velkou část mého srdce. Knihy jsou můj osobní poklad.

                                                                                                              Natálka Pechová, 6.B


5. 3. 2019 Zobrazit méně

Stránka