Menu
ZŠ Most
, Most,
Václava Talicha

Naše škola získala několik ocenění v evropském programu eTwinning

Naše škola získala několik ocenění v evropském programu eTwinning

V polovině prosince proběhla v Praze v hotelu Panorama celorepubliková konference, během níž se udělovala ocenění v oblasti eTwinningové spolupráce. Naše škola bodovala hned v několika oblastech.

„V letošním roce bojovalo o certifikáty kvality přes 100 projektů. Z nich se následně vybralo šest nejlepších, které získaly Národní cenu. Podařilo se nám jedno takové ocenění získat. Paní učitelka Lenka Nováková za svůj projekt Season Stories obdržela Národní cenu v kategorii Projekty pro 1. stupeň ZŠ. Na projektu paní učitelka pracovala v hodinách anglického jazyka s žáky čtvrtého ročníku,“ říká Jakub Melich, zástupce ředitele školy.

„Mám velkou radost, že všechnu tu práci a úsilí se podařilo přeměnit v tak krásné ocenění, kterého si nesmírně vážím. Tak významnou cenu jsem získala podruhé, naposledy v roce 2018 za projekt Save the world, save yourself. Když jsem informaci řekla i žákům, neskrývali nadšení a měli také velkou radost,“ svěřila se učitelka II. stupně Lenka Nováková.

„Žáci 4. A po celý školní rok pracovali na eTwinningovém projektu, ve kterém spolupracovali s partnery z Polska. Cílem bylo v průběhu jednotlivých ročních období představit sebe, domov, své město a typické tradice dané země. Projekt začal posláním balíčku s dopisy, dárky představujícími naše města a maskoty – Krteček a Wawelský drak nás provázel po celou dobu. Žáci malovali, fotografovali a učili se slovní zásobu k jednotlivým ročním obdobím. Naučili se pracovat s celou řadou online programů, aplikací a vzájemně si připravovali úkoly, které plnili. Společným jazykem byla angličtina, ale naučili se i řadu slov v polštině. Setkali se při videokonferenci a zazpívali si polskou a partneři českou koledu. Výsledným produktem je sdílená prezentace komiksových příběhů a společná e-kniha ztvárňující přátelství našich maskotů,“ doplňuje Lenka Nováková.

Kromě národní ceny získala paní učitelka ocenění i s projektem 4 Seasons With eTwinning, na kterém pracovala společně s kolegyní Danielou Paurovou. Tento projekt byl oceněn certifikátem kvality.

„Jednou ze známek, že se jedná o kvalitní projekt, je ocenění Certifikát kvality, o který mohou každý rok žádat ty zdařilé projekty, které ukazují spolupráci v rámci mezinárodních škol. Projekty, které chtějí o certifikát žádat, musí vyplnit elektronickou žádost, následně je odbornou porotou zhodnoceno, zda si projekt toto ocenění zaslouží,“ vysvětluje Jakub Melich, zástupce ředitele školy.

„Jsem ráda, že se nám s kolegyní podařilo získat ocenění i pro tento projekt. Certifikát kvality pro mě znamená, že pracovat na těchto projektech má smysl a žáci se pomocí hry a zábavnou formou učí nové dovednosti a navazují přátelství napříč zeměmi Evropské unie,“ říká Daniela Paurová.

„V tomto eTwinningovém projektu žáci 5. A spolupracovali s partnery z Polska. Celým projektem je provázela i hudba Antonia Vivaldiho Čtvero ročních období.  Žáci malovali, fotografovali, poslouchali hudbu a naučili se pracovat s řadou online programů a aplikací: Padlet, Google forms, Code generator nebo Storyjumper. Výsledným produktem byl slovník v anglickém, polském a českém jazyce rozdělený podle ročních období a společná e-kniha,“ dodává Daniela Paurová.

Na závěr konference se uděloval titul eTwinningová škola. Školy jej mohou získat za své výjimečné úsilí a angažovanost v oblasti mezinárodní spolupráce.

„Při udělování tohoto titulu jsou brána v úvahu některá klíčová kritéria, jako je aktivní účast školy v eTwinning projektech, schopnost sdílet zkušenosti, inovativní přístup k výuce a efektivní spolupráce s partnerskými školami ve vzdělávání. Získání tohoto prestižního titulu je oceněním pro školy, které excelují v oblasti mezinárodní spolupráce a jsou lídry v inovacích ve vzdělávání. Ocenění se nám podařilo po dvou letech obhájit a titul můžeme další dva roky používat,“ hodnotí Jakub Melich.

„Tyto projekty na škole realizujeme už téměř 15 let. Pravidelně každý rok za nejlepší z nich získáváme certifikáty kvality. Žákům poskytuje eTwinning učení prostřednictvím mezinárodní spolupráce, což zahrnuje rozvoj mezikulturních dovedností a zdokonalení jazykových schopností. Díky využívání moderních technologií a online platforem eTwinning podporuje rozvoj digitálních dovedností a motivuje žáky k inovativnímu přístupu k výuce. Sociální dovednosti se rozvíjejí prostřednictvím týmové práce s vrstevníky z jiných zemí. Ocenění, jako je titul eTwinningová škola, posiluje motivaci žáků a přináší uznání za jejich angažovanost a úspěchy v mezinárodním vzdělávacím prostředí,“ uzavírá Aleš Jaroš, ředitel školy.

Datum vložení: 29. 12. 2023 11:00
Datum poslední aktualizace: 29. 12. 2023 11:04
Autor: Jakub Melich

Škola

Virtuální prohlídka

Virtuální prohlídka

Kalendář

Po Út St Čt So Ne
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 1 2 3

Zvonění

Dopolední vyučování:

0. hodina – 7:00 – 7:45 hod.

1. hodina – 8.00 – 8.45 hod.

2. hodina – 8.55 – 9.40 hod.

3. hodina – 10.00 – 10.45 hod.

4. hodina – 10.55 – 11.40 hod.

5. hodina – 11.45 – 12.30 hod.

6. hodina – 12.35 – 13.20 hod.

 

Odpolední vyučování:

1. hodina – 13.25 – 14.10 hod.

2. hodina – 14.15 – 15.00 hod.

3. hodina – 15.05 – 15.50 hod.