Ateliér Woodmaide
Práci se dřevem si dnes opět vyzkoušeli malí řemeslníci ze 3.A.Pani Techlovska je krátce seznámila s historií starého Mostu a přesunu děkanského kostela. Protože letos slavíme 50. výročí unikátního přesunu, žáci si mohli vyrobit malý model kostela na kolečkách. Dostali k němu i mapku s časovými údaji. Paní Techlovska žákům vysvětlila pracovní postup a ti se hned pustili do práce. Brousili, řezali, malovali a spojovali své malé kostelíky. Prace se jim dařila, a tak se mohou doma pochlubit, jak jsou šikovní. Kdyby bylo na nich, chodili by do ateliéru každý den místo školy. Po vyrábění si ještě stihli pohrát na hřišti u kostela a ve školním arboretu zalili bylinky, jabloně a snědli pár zralých jahod. Oslava Dne dětí se vydařila.
Mgr. Jitka Ihnačincová