Kdo hledá, najde
-
V pátek v dopoledních hodinách proběhlo v pergole a přilehlém arboretu slavnostní zakončení projektu Extra třída aneb Kdo hledá, najde. Po dlouhých hodinách usilovné práce nadešel den D, kdy jsme zužitkovali naše zkušenosti s geocachingem. V prostorách pergoly a okolí jsme umístili desítku různých skrýší, zjistili jsme si jejich souřadnice a pomocí chytrých telefonů a přístrojů na geocaching ukázali těm nejmenším, jak si zpestřit odpoledne a nesedět jen u počítače. Nejprve Nikola s Petrou seznámili jednotlivé třídy a rodiče, co geocaching je a názorně jim ukázaly věci a předměty, které jsou s ním spojené. Následně jsme si pak žáky rozdělili do skupinek a začali jsme hledat. Do pokladů jsme pro ostatní ukryli sladkosti, aby měli z nálezu větší radost. V pergole se pak podávalo menší občerstvení a žáci si mohli ověřit svoje znalosti v jednoduchém pracovním listu. Celé dopoledne jsme si náramně užili a poznali jsme, že práce učitele není opravdu jednoduchá :-). Projekt měl veliký ohlas po celé škole a věříme, že si ho všichni užili.
8.B